Z wykształcenia prawnik, a z pasji podróżnik i reporter. Gdyby nie pewna Opowieść teraz zapewne pracowałby w jednej z dużych kancelarii radcowskich.

W 2010 r. zainspirowany książką „Długi marsz” i historią Witolda Glińskiego współorganizował Long Walk Plus Expedition - wyprawę śladami grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z sowieckiego łagru i pieszo dotarli z Syberii do Kalkuty w Indiach. Przez pół roku pieszo, konno i rowerem przemierzał Jakucję, Buriację, Mongolię, pustynie Gobi, Tybet i Himalaje. Swoje przygody opisał w książkach „Przez Dziki Wschód” i „Długi marsz do wolności”. Jest współautorem filmu „Długi marsz 70 lat później”. Jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w National Geographic Traveler i Reader’s Digest. Nie znosi rutyny, a najlepiej czuje się w drodze, kiedy każdy kolejny dzień stanowi nową przygodę i wyzwanie. W życiu i w biznesie zgodnie ze słowami Roberta Frosta „Z dwóch dróg wybiera zawsze tę mniej uczęszczaną”.

Na TEDxWSB opowiem o tym jak „długi marsz” przez Azję zmienił moja życie i jak pasję tworzenia fascynujących historii wykorzystuję w biznesie i marketingu rozwijając ideę Storytisingu – reklamy opartej na opowieściach. Bo mocne historie budują mocne marki. A autentyczna i porywająca opowieść ma w sobie siłę, która może zmieniać świat.