Maciej Mańkowski, Kierownik Biura Procesów i Projektów w KRUK S.A. 

Posiadam wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania projektami. Zawodowe doświadczenie zdobywałem podczas pracy w usługach finansowych, gdzie realizowałem projekty dla sektora bankowego. Zdobyte umiejętności skutecznie wykorzystuję w firmie KRUK S.A. 

Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektem przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Dodatkowo ukończyłem studia z zakresu Lean Management przy Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie oraz szkolenia z metodyki PMI PMBok. Posiadam certyfikat PRINCE2 Foundation.

W firmie KRUK S.A. odpowiadam między innymi za:

  • Nadzór nad międzynarodowym portfelem projektów Grupy KRUK 
  • Wsparcie dla Menadżerów Projektów z Grupy KRUK
  • Tworzenie i rozwój wewnętrznej metodyki projektowej w środowisku międzynarodowym
  • Nadzór nad modelem zarządzania procesami w Grupie KRUK
  • Rozwój centrum wsparcia dla BPM

W życiu zawodowym dużo czerpię z mojej pasji jaką są wyprawy w góry. Od wielu lat zajmuję się organizowaniem wyjazdów w niższe lub trochę wyższe góry na różnych kontynentach. Jest to super sposób na dwukierunkowe przenoszenie zdobytych doświadczeń z zakresu planowania i wykonania nowych projektów, stałej pracy nad sobą, pracy z ludźmi w ekstremalnie trudnych warunkach, budowania relacji międzyludzkich i komunikacji.

Pewnego dna wpadła mi w ręce książka „Cel I” Goldratta. Dzięki niej poznałem Herbiego. Jest to dla mnie ważna postać. Natchnął mnie na poszukiwanie rozwiązań dla pewnych prawidłowości zachodzących w dużych organizacjach. Dzięki niemu wyruszyłem na jedną z najciekawszych z moich dotychczasowych wypraw. Wyprawę w świat Project Management oraz Business Proces Management która trwa do dziś i dostarcza mi moc ekscytujących wrażeń i doznań.