Vice-prezes i współwłaściciel Benhauer Sp. z o.o. Sp. K. Odpowiedzialny za rozwój oprogramowania, infrastruktury i architektury produktów, w tym SALESmanago - platformy automatyzacji marketingu. Ponad 10 lat doświadczenia w branży IT. Pracował jako menadżer rozwoju Traveler Notification Center, wcześniej jako Technical Team Leader zespołu tworzącego Virtually There w Sabre Holdings. Spędził 4 lata w Irlandii, gdzie był zaangażowany w rozwój OpSource CloudTM, rozwiązania zarządzania chmurą serwerów klasy enterprise oraz rozwiązań billingowych dla dostawców oprogramowania w modelu SaaS.

Wcześniej pracował nad różnymi projektami IT, w tym tworzył:

  • Unikatowe narzędzia wspomagających obliczenia finansowe i ekonometryczne, optymalizację i nieliniową analizę modeli ekonometrycznych,
  • Narzędzia dla doradców finansowych.

Specjalizuje się w prowadzeniu projektów Agile i migracji istniejących projektów w kierunku Agile. Skutecznie dostarczył wiele dużych projektów.

W swoim wystąpieniu chciałbym się podzielić z uczestnikami solidną porcją doświadczeń zdobytych podczas tworzenia już kilku projektów na własny rachunek. Pokazać, jak z własny startup rewiduje podejście technicznego geeka i czyni z człowieka coś "podobnego" do biznesmena. Opowiem o swoich doświadczeniach przechodząc fazę od pomysłu przez uruchomienie produktu, po obsługę klientów. Tworzenie firmy jest bliskie balansowania na krawędzi, dalekie od wszelkich wcześniejszych wyobrażeń i założeń.