Telewizja to taka dziedzina rzeczywistości w której rzeczy niemożliwe realizuje się od razu, a cuda… najpóźniej jutro. Swoje życie zawodowe już podczas studiów związałam z TVP po prostu przychodząc i pytając czy jest możliwość współpracy. Przełamanie nieśmiałości okazało się dla mnie bardzo szczęśliwe i zakończyło angażem.

W swojej pracy zawodowej dla TVP Wrocław, TVP I, TVP II TVP Polonia i TVP INFO komentowałam, redagowałam i prowadziłam wiele programów i transmisji na anteny ogólnopolskie; cykl programów o polskich żołnierzach na misjach w Iraku i Afganistanie, codzienne programy polityczne ("Krakowskie Przedmieście", "Woronicza 17"), transmisja z odlotu polskich żołnierzy na misję pokojową do Afganistanu, transmisję z obrad Trójkąta Weimarskiego z udziałem kanclerza Niemiec G. Schroedera, prezydenta Polski A. Kwaśniewskiego i prezydenta Francji J. Chiraca, relacjonowałam historyczną Mszę Pojednania z udziałem kanclerza Niemiec Helmuta Kohla i premiera Jerzego Buzka oraz Kongres Eucharystyczny gdy Jan Pawła II przyjechał do Polski, prowadziłam "Wiadomości Literackie", przygotowywałam programy o unijnych funduszach. Jako szef informacji w TVP Wrocław wykorzystałam nowości technologiczne i zmieniłam strukturę pracy, co dało TVP Wrocław pierwsze miejsce wśród ośrodków pod względem emisji relacji reporterskich "na żywo" na anteny ogólnopolskie. Za nowatorskie pomysły podczas realizacji programów "na żywo" zostałam nagrodzona za "poszerzanie możliwości" języka telewizyjnego. Zawodowe szlify zdobywałam w Brukseli w ramach European Broadcasting Union, w Strasburgu — CIRCOM Regional oraz podczas szkoleń BBC. Uwielbiam dobre kino i muzykę alternatywną, literaturę faktu, biografie i kryminały A. Christie i Wrocławianina Marka Krajewskiego, cenię towarzystwo mądrych ludzi, bliska jest mi wszelka aktywność fizyczną (rower, góry, narty, jazda konna, basen, piesze wędrówki) oraz gotowanie dla Męża, Syna i Przyjaciół i dokarmianie Maksa,czyli czworonożnego domownika,który jest małym, białym terierem szkockim.

W swoim wykładzie — "Niemożliwe jest możliwe" — chcę zaznaczyć, że NIE MA rzeczy "niemożliwych". Jedyne bowiem co nas ogranicza to nasza wyobraźnia i niedostrzeganie potencjalnych możliwości. Jedyna rada to widzieć cel, a nie przeszkody, nie bać się, myśleć niestandardowo, nie oczekiwać nagrody, patrzeć wnikliwie i dokształcać się, nie tracić cierpliwości, przede wszystkim jednak bawić się każdą chwilą i robić swoje — reszta przyjdzie sama. John i Thomas Knollowie, Nathan Myhrvold, Ignaz Semmelweis, Tim Berners Lee, August i Louis Lumiere — to nie są ludzie, których nazwiska są powszechnie znane.Tymczasem każdy z nas każdego dnia korzysta z tego, że widzieli więcej, uważnie się rozglądali i cieszyli tym, co robią. O nich i ich niestandardowym podejściu do rzeczywistości będzie w wykładzie.