Na początku XXI w. uczynił triatlon popularny w Polsce. 

Zawodowo jest trenerem sportów wytrzymałościowych, czyli multicoachem. Jest też trenerem lekkiej atletyki, triathlonu, instruktorem pływania oraz kilku innych dyscyplin sportowych. Jest prawdopodobnie jedynym w Polsce trenerem ultramaratończyków oraz najlepszym trenerem triathlonu długiego dystansu.

Od kilkunastu lat, z powodzeniem i wieloma sukcesami, pracuje z różnymi ludźmi (i z sobą) w dyscyplinach wytrzymałościowych: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, wieloboje wytrzymałościowe, bieganie na nartach, wioślarstwo, etc. 

Napisał i wydał cykl książek "Ukończyć maraton": "Debiut", "Rekord" i "Mistrzostwo", które zawierają m.in. receptę na biegi ultra i jest jedyną polskojęzyczną książką o tej tematyce oraz "Ironman dla każdego", która wprowadza w świat triathlonu. 

Radość życia czerpie z sukcesów swoich podopiecznych, tych sięgających po mistrzostwa i złote medale, i tych mierzących w kolejne życiówki.

Powołał i doprowadził do końca triathlonowy "Projekt IM 2010". Obecnie jest prezesem "Stowarzyszenia Triathlonowego IM 2010". Najbardziej znaczący i spektakularny wyczyn: jest pierwszym Polakiem w historii, który ukończył Norsemana (Norwegia, uchodzi za najtrudniejszy triathlon, 226 km, na świecie) na szczycie Gaustatoppen. 

W swoim wystąpieniu przedstawi 3-letnie przygotowania uczestników triathlonowego Projektu IM 2010 "od zera do bohatera" kończące się startem na prestiżowej imprezie IM w Klagenfurcie.