Dobór tematu

Wystąpienia na TEDxWSB mają przedstawiać nowe idee. Ich celem jest rozwijanie wśród uczestników miłości do wiedzy i zadziwienia światem. Dobre wystąpienie przypomina lekcję lub wyjaśnienie skomplikowanej koncepcji przez eksperta.

Dobrymi przykładami wystąpień są np.:

Wystąpienia bardzo rzadko koncentrują się na samym prelegencie, chyba że w ten sposób przekazują naprawdę unikalne doświadczenie lub że jest to sposób zakomunikowania jakiejś większej, nieznanej szerzej idei. Na przykład Jill Bolte Taylor: My stroke of insight

Pamiętaj:

  1. Na pierwszym miejscu nowa idea.
  2. Musisz się zmieścić w czasie max. 18 minut.

Do wystąpienia na TEDxWSB nie wystarcza bycie dobrym mówcą lub posiadanie ciekawej historii osobistej do opowiedzenia. W szczególności do naszego formatu nie pasują:

  • wystąpienia czysto inspiracyjne lub motywacyjne,
  • osobiste historie, które nie prezentują nowych pomysłów,
  • wystąpienia przekazujące idee znane już publiczności.

Na przykład:

  • Nie pasuje: Osobista historia mojego 3-miesięcznego pobytu w szpitalu i jak zmieniło to moje życie. Może i jest to — samo w sobie — świetne wystąpienie, ale nie pasuje to do formatu TEDxWSB, bo nie ma tu żadnej nowej idei.
  • Pasuje: Ta sama historia jako punkt wyjścia do przedstawienia koncepcji psychologii pozytywnej, będącej radykalną zmianą paradygmatu w porównaniu z psychologią tradycyjną.

Jak zostać prelegentem?

Jeśli powyższe wytyczne Cię nie odstraszają, zgłoś chęć bycia prelegentem przy pomocy poniższego formularza. Skontaktujemy się z Tobą.

Zgłoszenie chęci bycia prelegentem nie oznacza automatycznej akceptacji ani jako prelegenta ani jako uczestnika.