Maciej Ziółkowski i Lech Wilczyński: Bitcoin — cyfrowa waluta przyszłości

Bitcoin to cyfrowa, zdecentralizowana waluta, która ma szansę zmienić świat. Po raz pierwszy w historii ludzkości mamy możliwość przesłać niemal dowolną ilość pieniędzy w wybrane przez nas miejsce na planecie. Jedyne czego potrzeba to komputer lub telefon z dostępem do internetu. Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy cyfrowe systemy płatności przysłużą się do wzrostu dobrobytu i rozwoju naszej cywilizacji.

Maciej Ziółkowski — autor bloga Satoshi.pl o tematyce finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem Bitcoin i szybkich płatności internetowych. Absolwent Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizator pierwszych w Polsce konferencji dotyczących Social Lending w latach 2011 i 2012 oraz Bitcoin w roku 2013. Prowadzi własne badania nad rozwojem cyfrowych walut i systemów płatniczych. Współorganizator comiesięcznych spotkań poświęconych tej tematyce.

Lech Wilczyński — współtwórca InPay.pl pierwszego polskiego terminala płatności Bitcoin dla placówek handlowych. Właściciel firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania, odpowiedzialnej m.in. za usługę Music Point, innowacyjnej platformy oferującej audio marketing w sieciach handlowych w całej Polsce. Przez kilka lat rozwijał oprogramowanie B2B skupiające polskie platformy e-commerce dla amerykańskiego producenta odzieżowego. Przed założeniem własnej firmy współtworzył m.in. rozwiązanie EIS dla PZU oraz system zarządzania treścią wykorzystywany m.in. przez Heyah. Absolwent warszawskiej PJWSTK z wyróżnieniem na kierunku inżynieria oprogramowania.

Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Lech Wilczyński

Lech Wilczyński